GAMTA.

Atrask vietas.

Sveikatingumo ir pažintinės trasos

Sveikatingumo trasa 4 SEZONAI

Miško trasa “4 sezonai” skirta norintiems miške pramogauti visus metus – šiltuoju sezonu čia galima patogiai bėgioti ir važinėti dviračiais, rudenį – grožėtis rudenėjančia gamta, o žiemą – slidinėti. Trasos ilgis – net 11 kilometrų!

 

Šios trasos perliukai – 3 apžvalgos aikštelės, iš kurių Jums atsivers nuostabios Asvejos ir Baluošio ežero panoramos. 

 

Trasa vaikščioti patogu, nes visa ji sužymėta rodyklėmis ir papildomais raudonais dryžiais ant medžių kamienų. Jeigu 11 kilometrų atrodys per didelis iššūkis, bet kuriuo metu galėsite apsisukti ir grįžti į poilsio kompleksą tuo pačiu taku.

Dubingių piliakalnis

Ant Dubingių miestelyje stūksančios didelės kalvos XVI–XVII a. stovėjo didikų Radvilų rūmai ir evangelikų-reformatų bažnyčia. Archeologiniu požiūriu tai viena įdomiausių vietų Lietuvoje. Norintiems susipažinti su Dubingių piliavietės istorija siūloma audiogido paslauga, kuria gali naudotis pavieniai lankytojai bei grupės.

 

Šioje piliavietėje iškasta keli šimtai vertingų radinių,o bažnyčios šventoriuje ir rūsyje aptikta nemažai  vienos galingiausių Lietuvos didikų giminių – Radvilų – palaikų. Dabar čia įrengta  Radvilų rūmų liekanų ekspozicija.

Jurkiškių upelis

Iš nedidelio Suolelio ežero, įsispraudusio tarp Dubingių kalvų, į Asveją teka Jurkiškių upelis. Jo ilgis yra vos 1,2 km, o pats upelis primena kalnų upokšnį, nes vanduo šniokščia akmeniniu dugnu, nukrisdamas nuo ištakų iki žiočių net 12 metrų. Jo vagoje guli didžiulis, akmuo, vadinamas “Puntuko vaiku”.

Gurakalnės pelkė

Ši pelkė yra visai netoli “ORO Dubingių” poilsio komplekso – apie 15 min.kelio pėsčiomis.  Gurakalnio pelkę maitina tik krituliai ir paviršinis vanduo, mineralinių medžiagų yra labai mažai. Per ją nutiestas medinis, 0,7 km ilgio takas, kuriuo smagu pasivaikščioti ir patyrinėti pelkę iš arčiau.

Liudgardo šlaitas

Liudgardo šlaitas – tai priešais Vainikų salą esantis status, brandžiu pušynu apaugęs šlaitas tarp Baluošos upelio žiočių ir Giraičių kaimo. Iš čia atsiveria puikus vaizdas į Asvejos ežerą, yra įrengti laiptai, kuriais galima nusileisti prie ežero. Ši vieta yra visai netoli nuo mūsų viešbučio, apie 10 minučių pėsčiomis kelio.

 

Trasų žemėlapių ir papildomos informacinės medžiagos apie šias gamtos trasas teiraukitės registratūroje. 

Grįžti į visas paslaugas
×
Kad naršymas būtų paprastesnis, šioje svetainėje naudojami slapukai. Daugiau informacijos.
Sutinku