GAMTA.

Atrask vietas.

Pažintinės trasos po apylinkes

Pažintinės trasos po apylinkes

Sveikatingumo trasa 4 SEZONAI

Miško trasa 4 SEZONAI skirta judėti miške ištisus metus: bėgioti, važiuoti dviračiais, slidinėti ar tiesiog smagiai pasivaikščioti.

Trasos ilgis – 11 km., ji sužymėta stacionariomis rodyklėmis ir papildomai raudonais dryžiais pažymėti ir medžių kamienai. Jeigu toks atstumas – per didelis iššūkis, bet kurioje vietoje galite apsisukti ir grįžti tuo pačiu keliu. Mėgaukitės grynu oru, nuostabiu Dubingių mišku ir kraštovaizdžiu, nepraleiskite įspūdingų vaizdų į ežerą – trasoje pažymėtos net 3 apžvalgos aikštelės į Asvejos bei Baluošo ežerus. Beje,  ORO Dubingiai viešbutyje turime patogių šiaurietiško vaikščiojimo lazdų, dviračių, tad – pirmyn į trasą!

Dubingių piliakalnis

Ant Dubingių miestelyje stūksančios didelės kalvos XVI–XVII a. stovėjo didikų Radvilų rūmai ir evangelikų-reformatų bažnyčia. Archeologiniu požiūriu tai viena įdomiausių vietų Lietuvoje. Čia iškasta keli šimtai vertingų radinių. Ankstyviausias – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto moneta (XV a. pradžia), vėlyviausi – marmurinių Radvilų antkapių fragmentai (apie 1630 m.). Bažnyčios šventoriuje ir rūsyje aptikta nemažai  vienos galingiausių Lietuvos didikų giminių – Radvilų – palaikų. Dabar čia įrengta  Radvilų rūmų liekanų ekspozicija. Norintiems susipažinti su Dubingių piliavietės istorija siūloma audiogido paslauga, kuria gali naudotis pavieniai lankytojai bei grupės.

Jurkiškių upelis

Iš nediduko Suolelio ežero, įsispraudusio tarp kalvų, į Asveją teka Jurkiškių upelis. Jo ilgis yra vos 1,2 km, o pats upelis primena kalnų upokšnį, nes vanduo šniokščia akmeningu dugnu, nukrisdamas nuo ištakų iki žiočių net 12 metrų. Jo vagoje guli didžiulis, akmuo, vadinamas “Puntuko vaiku”.

Gurakalnės pelkė

Ši pelkė yra visai netoli mūsų viešbučio, apie 15 minučių pėsčiomis kelio.  Gurakalnio pelkę maitina tik krituliai ir paviršinis vanduo, mineralinių medžiagų yra labai mažai. Per ją nutiestas medinis,  0,7 km ilgio takas, kuriuo smagu pasivaikščioti ir patyrinėti pelkę iš arčiau.

Liudgardo šlaitas

Liudgardo šlaitas – tai priešais Vainikų salą esantis status, brandžiu pušynu apaugęs šlaitas tarp Baluošos upelio žiočių ir Giraičių kaimo. Iš čia atsiveria puikus vaizdas į Asvejos ežerą, yra įrengti laiptai, kuriais galima nusileisti prie ežero. Ši vieta yra visai netoli nuo mūsų viešbučio, apie 10 minučių pėsčiomis kelio.

Žemėlapius ir informacinę medžiagą apie lankytinas vietas suteiksime registratūroje.

Grįžti į visas vietoves.
×
Kad naršymas būtų paprastesnis, šioje svetainėje naudojami slapukai. Daugiau informacijos.
Sutinku